Prejsť na domovskú stránku
EUIPO
Chráňte svoje ochranné známky a dizajny v Európskej únii.

Chráňte svoje duševné vlastníctvo v Európskej únii

Menu

Oznámenia

V tejto časti uvidíte úradné oznámenia úradu EUIPO, ktoré vám boli zaslané (ak sa pri registrácii v User Area rozhodnete pre možnosť dostávať oznámenia).


Ak ste pri registrácii nevybrali možnosť dostávať úradné oznámenia úradu EUIPO, môžete tak kedykoľvek urobiť v User Area v časti s možnosťami (Možnosti).

Kliknite na ikonu obálky Ikona Oznámenia v karte Oznámenia, ktorá sa nachádza na bočnej lište vľavo.

V časti Oznámenia v User Area sa nachádzajú štyri karty:

 • Nové — v tejto časti sa objavujú nové oznámenia.

 • Nevybavené — v tejto časti sa nachádzajú oznámenia, ku ktorým sa treba vrátiť.

 • Odoslané — v tejto časti sa možno pozrieť na úspešne odoslané oznámenia.

 • Archív — v tejto časti je možné archivovať oznámenia na neskoršie použitie.

Poznámka: oznámenia uložené pod kartami Archív a Odoslané sa po 30 dňoch automaticky vymažú. Ak si chcete uvedené informácie pozrieť aj po uplynutí tejto lehoty, choďte na stránku Podrobné zobrazenie spisu v databáze eSearch plus.


 • Karty s pokynmi

  Ďalej sú uvedené karty s pokynmi a ich funkciami.

  Filtrovať
  Kliknutím na možnosť Filtrovať sa zobrazí rozbaľovacia ponuka. Vyberte si filtre, ktoré chcete použiť, alebo vytvorte nové. Ak chcete filter odstrániť, kliknite na ikonu smetného koša Ikona koša

  Presunúť do
  Oznámenia je možné presunúť do inej karty. Vyberte oznámenie, ktoré chcete presunúť, a potom kliknite na tlačidlo Presunúť do a vyberte jednu z možností: Nevybavené alebo Archív.

  Odoslať kam
  Oznámenia je možné Odoslať alebo Preposlať ľubovoľnému prijímateľovi (naraz vždy len jedno). Kliknite na zaškrtávacie políčko na ľavej strane riadku v tabuľke, potom kliknite na tlačidlo Odoslať kam a vyberte jednu z možností: Môj e-mail alebo Iný e-mail.

  Ak si vyberiete možnosť Môj e-mail, automaticky sa vloží vaša e-mailová adresa.

  Ak si vyberiete možnosť Iný e-mail, musíte do príslušného poľa uviesť e-mailovú adresu prijímateľa.

  Prevziať
  Kliknutím na tlačidlo Prevziať a zaškrtnutím políčok sa vytvorí komprimovaný súbor (formát ZIP) s vybranými oznámeniami.

 • Zobraziť a prevziať oznámenia

  Jednotlivé oznámenia je možné zobraziť a prevziať v kontextovom okne, ktoré sa zobrazí po kliknutí na ikonu Ikona prevzatia na pravej strane riadku v tabuľke.

  Poznámka: na zobrazenie formátu PDF v kontextovom okne je potrebné, aby ste si nainštalovali zásuvný modul Adobe Acrobat.

 • Zobraziť v databáze eSearch plus

  Ak chcete otvoriť eSearch plus v novej karte, kliknite na túto ikonu Ikona zobrazenia vedľa oznámenia.

 • Sledovanie stavu oznámení

  Po kliknutí na ikonu Ikona zobrazenia si môžete pozrieť všetky podrobnosti týkajúce sa jednotlivých činností, ktoré boli vykonané v súvislosti s oznámeniami.

 • Pole na rýchle vyhľadávanie

  Po kliknutí na lupu Ikona vyhľadávania v pravom hornom vyhľadávacom políčku môžete vyhľadávať medzi oznámeniami. Vo výsledkoch sa objavia položky iba z kariet, ktoré ste si vybrali (Nové, Nevybavené, Odoslané alebo Archív).

 • Odpovedať na oznámenia

  Kliknite na tlačidlo Odpovedať vedľa oznámenia Tlačidlo Nevybavené Budete presmerovaný na stránku s podrobnými informáciami v databáze eSearch plus, na ktorej sa zobrazia informácie o danom spise. K dispozícii je niekoľko možností odpovede. Po výbere možnosti odpovede sa zobrazí formulár oznámenia. Po odoslaní odpovede sa tlačidlo vedľa oznámenia v ponuke Oznámenia zmení na zelené Tlačidlo Odpovedané

  Poznámka: tlačidlo Odpovedať sa zmení na zelené len vtedy, ak ste odpoveď na oznámenie poslali zo svojej stránky Oznámenia v User Area. Ak pošlete odpoveď z inej zóny ako User Area, tlačidlo ostane oranžové.

Posledná aktualizácia stránky 24-02-2018
Na zlepšenie technického fungovania nášho webového sídla a služieb pre používateľov používame súbory cookies. Používame aj systém analytics. Ďalšie informácie