Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej

EUIPO

Zapewnij ochronę swoim znakom towarowym i wzorom w Unii Europejskiej..

Obejmij swoją własność intelektualną ochroną w Unii Europejskiej

Droga do rejestracji

Rejestracja jasno określa, jaki wzór został zastrzeżony oraz kiedy powstał. Prawo do wzoru można przedłużyć na maksymalnie 25 lat i może ono stanowić atut i symbol firmy. Twój wzór jest swoistą sygnaturą własności intelektualnej.

 

Dobry wzór tworzy wartość dodaną. Zarejestrowany wzór wspólnotowy nadaje jej realny wymiar.

 

Formularz zgłoszenia zawiera trzy ważne informacje dotyczące:

  • Właściciel - właścicielem ZWW może być osoba fizyczna lub prawna. Te informacje są dostępne publiczne i należy dbać o ich aktualność, aby nie pozostawiać wątpliwości co do tego, kto jest właścicielem wzoru
  • Jaką postać może mieć zarejestrowany wzór wspólnotowy – wzór musi być wyraźnie odwzorowany
  • Wzór oraz jego produkty – produkty należy opisać w sposób jednoznaczny, najlepiej przy użyciu terminologii stosowanej w międzynarodowej klasyfikacji produktów „Locarno". Jeśli opis produktu nie znajduje się w klasyfikacji Locarno, nasz ekspert zwróci się do ciebie z prośbą o określenie charakteru i celu produktu lub zmianę jego opisu.


Zgłoś wzór wspólnotowy drogą elektroniczną już za 350 EUR

Zarejestruj swój wzór
w szybki i łatwy sposób

Dokonaj zgłoszenia online 

* Zdecydowanie zalecamy zgłoszenie wzoru drogą elektroniczną. Narzędzie elektroniczne daje wiele korzyści. Zgłoszenie faksem nie jest zalecane, ponieważ jakoś przedstawienia wzorów może pogorszyć się albo w trakcie przesyłania, albo w momencie ich otrzymania przez Urząd .
Należy również pamiętać, że okres przetwarzania zgłoszeń przesyłanych faksem jest dłuższy o miesiąc. Wynika to z tego, że przed rozpoczęciem przetwarzania zgłoszenia czekamy do miesiąca (od dnia odbioru faksu) na kopię potwierdzenia. Po upływie tego okresu rozpoczynamy badanie na podstawie przedłożonych dokumentów.

Jeśli zgłosisz wiele wzorów dotyczących tego samego lub podobnego typu produktów w jednym wniosku, możesz skorzystać z niższych opłat.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience, including for anonymized analytics. Find out more on how we use Cookies.