Przejdź do strony głównej
EUIPO
Zapewnij ochronę swoim znakom towarowym i wzorom w Unii Europejskiej.

Obejmij swoją własność intelektualną ochroną w Unii Europejskiej

Menu

Wartość

Zbuduj wartość Twojej marki

Zarejestrowanie znaku towarowego jest przejawem zaangażowania w budowanie marki. Wartość marki może wzrosnąć lub zmniejszyć się, w zależności od mechanizmów działających na rynku oraz od skali sukcesu Twojego przedsiębiorstwa i oferowanych przez nie produktów. Znak towarowy może być przedmiotem audytu; jego wartość stanowić będzie część aktywów Twojego przedsiębiorstwa. Znaki towarowe mogą być licencjonowane, sprzedawane lub wykorzystywane jako zabezpieczenie.

Obecnie jedną z najbardziej wartościowych marek na świecie jest Apple. Marka ta rosła w siłę dzięki ochronie i rozwijaniu związanej z nią własności intelektualnej: znaków towarowych, wzorów, praw autorskich i patentów.

Przedsiębiorstwa, które osiągnęły sukces, rozwijały swoją własność intelektualną od samego początku. Twoje przedsiębiorstwo nie musi być duże, by stać się innowacyjnym – wystarczy, że będziesz wiedzieć, w jaki sposób się rozwijać.

 

Cykl sukcesu

Sukces rodzi sukces. Innowacyjne przedsiębiorstwa tworzą portfele praw własności intelektualnej, chroniąc i zwiększając w ten sposób swoją przewagę konkurencyjną. Ich osiągnięcia i prawa same w sobie przynoszą korzyści całemu społeczeństwu.

 

Zarządzanie kreatywnością ma kluczowe znaczenie, aby zyskać korzyści z innowacji.

„Wielu ludzi poddaje się w sytuacji, kiedy zaczynają odnosić wrażenie, że świat sprzymierzył się przeciwko nim, ale to właśnie wtedy należy zmobilizować się do dodatkowego wysiłku. Przychodzi mi na myśl maraton. Może Ci się wydawać, że nie dasz już rady biec dalej, ale gdy tylko przekroczysz barierę bólu, dotrzesz do mety i przekonasz się, że wszystko jest w porządku. Rozwiązanie problemu często czeka tuż za rogiem".

James Dyson, założyciel przedsiębiorstwa Dyson

Ostatnia aktualizacja strony 22-09-2017
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu wsparcia funkcji technicznych i zwiększenia wygody użytkowników. Korzystamy również z analityki internetowej. Kliknij, aby uzyskać więcej informacji