Przejdź do strony głównej
EUIPO
Zapewnij ochronę swoim znakom towarowym i wzorom w Unii Europejskiej.

Obejmij swoją własność intelektualną ochroną w Unii Europejskiej

Menu

Konkurs DesignEuropa Awards

Nagrody w ramach konkursu DesignEuropa Awards służą uhonorowaniu doskonałości we wzorach i zarządzania wzorami wśród właścicieli zarejestrowanych wzorów wspólnotowych (ZWW) niezależnie od tego, czy są oni osobami prawnymi, małymi czy dużymi przedsiębiorstwami.

DesignEuropa Awards 2018: Aplikuj teraz!

Wzór jest kluczowym czynnikiem napędzającym innowacyjność i wzrost. Badania pokazują, że branże intensywnie korzystające ze wzorów tworzą 12% wszystkich miejsc pracy w UE i prawie 13% jej PKB. Inwestycja we wzór opłaca się: dochód firm będących właścicielami wzorów jest średnio 38% wyższy na pracownika niż firm niemających wzorów.

Dokonaj zgłoszenia teraz!

ZWW, zarejestrowany w EUIPO, to więcej niż prawo własności intelektualnej. Oznacza to przeskok od tablicy z projektem do wyrobu gotowego do produkcji, od wspaniałego pomysłu do przynoszącego zyski majątku przedsiębiorstwa. To również historia sukcesu. Tysiące firm i osób z całego świata wybrały ZWW, aby chronić swoje wzory w UE. Od utworzenia ZWW w 2003 r. EUIPO otrzymał prawie milion wzorów.

Celem tych nagród jest wyrażenie uznania dla przedsiębiorstw i projektantów, którzy – przy wsparciu zarejestrowanych wzorów wspólnotowych i dzięki zapewnianej przez nie ochronie – wprowadzili na rynek wybitne wzornictwo.

Konkurs odbywa się co dwa lata. Ceremonia wręczenia nagród w ramach kolejnej edycji konkursu odbędzie się w listopadzie 2018 r. w Warszawie.

Zobacz zwycięzców i finalistów konkursu DesignEuropa 2016

 

 

Ostatnia aktualizacja strony 16-02-2018