Przejdź do strony głównej
EUIPO
Zapewnij ochronę swoim znakom towarowym i wzorom w Unii Europejskiej.

Obejmij swoją własność intelektualną ochroną w Unii Europejskiej

Menu

Konkurs DesignEuropa Awards 2021

Podczas trzeciej edycji konkursu DesignEuropa zarejestrowani posiadacze wzorów wspólnotowych (ZWW) będą mieli okazję świętować osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa i zarządzania wzorami.

Organizowany przez EUIPO co 2 lata konkurs dzieli się na dwie kategorie zgłoszeń i nominacji: małe i nowo utworzone przedsiębiorstwa oraz przemysł. Nagroda za całokształt osiągnięć jest zarezerwowana dla projektantów ze znacznym dorobkiem zgromadzonym przez okres całej kariery i który miał znaczący wpływ na sektor wzornictwa.

Konkurs DesignEuropa 2021 jest organizowany we współpracy z holenderskim ministerstwem gospodarki i polityki klimatycznej oraz Urzędem Własności Intelektualnej państw Beneluksu. Ceremonia wręczenia nagród w konkursie DesignEuropa odbędzie się 19 października 2021 r. w Eindhoven i zbiegnie się w czasie z Holenderskim Tygodniem Designu (16-24 października). Jest to trzecia edycja konkursu DesignEuropa; pierwsza odbyła się w Mediolanie (Włochy) w 2016 r., a kolejna w Warszawie (Polska) w 2018 r.

 

Opinie

„Mam zaszczyt być tu razem z Wami ... Wzór może mieć ogromny wpływ na sektor taki jak nasz, ponieważ jest rozpoznawany na całym świecie”.

Główna projektantka przemysłowa Sara Clement w firmie Marcus Pedersen, zwyciężczyni nagrody DesignEuropa 2018 w kategorii małych i nowo utworzonych przedsiębiorstw.

„Pragniemy podziękować EUIPO za ułatwienie nam życia, w ten sposób możemy skupić się na tworzeniu fantastycznych produktów, a nie na biurokracji”.

Magnus Welander, dyrektor zarządzający i przewodniczący grupy Thule, zdobywca nagrody w konkursie DesignEuropa Awards w 2016 r. w kategorii przemysłu.

„Byliśmy pod wrażeniem poziomu i jakości prezentowanych przez kandydatów – była to konkurencja na najwyższym poziomie”.

Luisa Bocchietto, przewodnicząca Światowej Organizacji Wzornictwa, przewodnicząca Jury DesignEuropa 2018.

„Przez całe moje życie zawodowe, czyli przez ponad 50 lat, zawsze starałem się projektować i tworzyć unikatowe i wyróżniające się wzory i produkty. W związku z tym, jestem przekonany, że ochrona, którą zapewnia EUIPO, stanowi priorytet dla każdego projektanta”.

Giorgetto Giugiaro, projektant i założyciel Italdesign-Giugiaro, zwycięzca nagrody za całokształt osiągnięć za rok 2016.

Ostatnia aktualizacja strony 22-09-2021
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu wsparcia funkcji technicznych i zwiększenia wygody użytkowników. Korzystamy również z analityki internetowej. Kliknij, aby uzyskać więcej informacji