Przejdź do strony głównej
EUIPO
Zapewnij ochronę swoim znakom towarowym i wzorom w Unii Europejskiej.

Obejmij swoją własność intelektualną ochroną w Unii Europejskiej

Menu

Finalista: Nagroda dla małych i nowo utworzonych przedsiębiorstw

Nico Less

Krzesło

Właściciel i producent ZWW: Donar d.o.o.

Projektant: Primož Jeza


Numer ZWW: 002801241 - 0003

Nico Less to proste, choć unikalne krzesło wykonane z filcu pochodzącego w 70% z plastikowych butelek poddanych recyklingowi.

Krzesło osiąga swój kształt w wyniku jednoczesnego oddziaływania energii cieplnej i ciśnienia – dzięki temu produkt końcowy w wygodny sposób przystosowuje się do kształtu ciała człowieka. Krzesła Nico Less można montować z różnokolorowych elementów i łatwo przechowywać je w pionowych stosach.

Jury konkursu DesignEuropa Awards doceniło dbałość o zrównoważony charakter projektu oraz stworzenie łatwego w użyciu i unikalnego produktu.

Projekt krzesła powstał w hołdzie dla słynnego projektanta przemysłowego Niko Kralja i stanowi kluczowy produkt w ofercie słoweńskiej firmy prowadzącej działalność na rynku produktów biurowych i produktów wyposażenia wnętrz. Donar to mała firma zajmująca prestiżową pozycję w swoim sektorze; dba o jakość ergonomiczną wszystkich swoich produktów i eksportuje ponad dwie trzecie swoich łącznych zapasów.
 

NAGRODA DLA MAŁYCH I NOWO UTWORZONYCH PRZEDSIĘBIORSTW: FINALIŚCI

Airgo

Air.Go 2.0

Marcus Pedersen

Braster

System Braster

Braster

Loclock

Loclock

Durbanis

Nico Less

Nico Less

Donar 

Ikona informacyjna Obrazy widoczne na tej stronie zostały dostarczone przez finalistów wyłącznie w celach informacyjnych. Nie mają na celu odzwierciedlenia wymogów graficznego przedstawienia zarejestrowanych wzorów wspólnotowych. Z wymogami w zakresie przedstawienia graficznego na potrzeby rejestracji wzorów wspólnotowych można zapoznać się w wytycznych EUIPO dotyczących wzorów.

Ostatnia aktualizacja strony 24-01-2019
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu wsparcia funkcji technicznych i zwiększenia wygody użytkowników. Korzystamy również z analityki internetowej. Kliknij, aby uzyskać więcej informacji