Doties uz sākumlapu
EUIPO
Aizsargājiet savas preču zīmes un dizainparaugus Eiropas Savienībā

Aizsargājiet savu intelektuālo īpašumu Eiropas Savienībā!

Menu

Preču zīmes Eiropas Savienībā

Kur reģistrēt?

ES pastāv četru līmeņu sistēma preču zīmju reģistrēšanai. Jūsu izvēli pamato Jūsu uzņēmuma vajadzības.

Teiksim, ja Jums ir vajadzīga aizsardzība tikai vienā ES dalībvalstī, piemēram, valstī, kur pašlaik atrodas Jūsu uzņēmums, vai arī valstī, kurā vēlaties nodarboties ar tirdzniecību. Jūs varat aizpildīt preču zīmes pieteikumu tieši attiecīgajā valsts IĪ birojā. Tas tiek dēvēts par valsts līmeni. Skatiet pilnīgu valsts biroju sarakstu.

Ja Jums ir vajadzīga aizsardzība Beļģijā, Nīderlandē un/vai Luksemburgā, Jūs varat iesniegt pieteikumu Benilukss intelektuālā īpašuma birojā (BOIP), kas ir vienīgais reģionālā līmeņa IĪ birojs ES preču zīmju aizsardzībai šajās trīs dalībvalstīs. Tas tiek dēvēts par reģionālo līmeni.

Ja Jums ir vajadzīga aizsardzība vairāk nekā vienā ES dalībvalstī, Jūs varat pieteikties ES preču zīmes reģistrācijai EUIPO — tas tiek dēvēts par Eiropas līmeni. Tiešsaistes pieteikums EUIPO birojā maksā 850,00 EUR, un to aizpilda tikai vienā valodā. Kad mēs saņemam Jūsu pieteikumu, mēs to pārbaudām un apstrādājam, un tiklīdz Jūsu preču zīme ir reģistrēta, tās reģistrācija var tikt atjaunota uz nenoteiktu laiku ik pēc 10 gadiem.

Valsts, reģionālā un ES līmeņa sistēmas papildina viena otru, un tās ir savstarpēji saistītas.

Valsts līmeņa preču zīmes un reģionālā līmeņa preču zīmes ir nepieciešamas lietotājiem, kuri nevēlas aizsargāt preču zīmes ES līmenī vai arī tiem, kuriem šāda veida aizsardzība nav nepieciešama.

ES preču zīmes sniedz aizsardzību visās Savienības dalībvalstīs tiem, kuri vēlas izmantot šo iespēju.

 

Ceturtais veids preču zīmes aizsardzībai ES ir starptautiskais līmenis. Jūs varat izmantot Jūsu valsts, reģionālo vai ES preču zīmes pieteikumu, lai paplašinātu Jūsu aizsardzību starptautiskajā līmenī, to papildinot ar jebkuru valsti, kura parakstījusi Madrides Protokolu. Uzziniet vairāk par reģistrāciju starptautiskā līmenī.

Valsts līmenis, vēršoties valsts ES IĪ birojos.

Reģionālā līmeņa reģistrācija Beļģijā, Nīderlandē un/vai Luksemburgā, vēršoties BOIP.

ES līmeņa aizsardzība (visās ES dalībvalstīs), vēršoties EUIPO.

Starptautiskā reģistrācija, vēršoties WIPO.

 

Preču zīmes reģistrācijas priekšrocības

  • Zīmola vērtības aizsardzība
  • Pamatlīdzekļa veidošana
  • Aizsardzība pret sāncenšu preču zīmēm
  • Jūsu tiesību definējums
  • Viltošanas un krāpšanas novēršana

Eiropas Savienības preču zīmes reģistrācijas priekšrocības

  • Vienreizēja reģistrācija, kas veikta tiešsaistē un sastādīta vienā valodā, ir derīga visās ES dalībvalstīs.
  • ES preču zīme par sapratīgu cenu piešķir tās īpašniekam ekskluzīvas tiesības visās ES pašreizējās un nākotnes dalībvalstīs.
  • Jūs varat nostiprināt savu preču zīmi gandrīz 500 miljonu patērētāju plašā tirgū.
  • ES preču zīme (ESPZ) ir spēkā 10 gadus. To var neierobežoti atjaunot katru reizi uz 10 gadiem.

Starptautiskās preču zīmes reģistrācija

Ja Jūs jau esat iesnieguši preču zīmes pieteikumu vai to reģistrējuši citur pasaulē, Jūs varat saņemt ES preču zīmi, veicot „starptautisku reģistrāciju" (SR) un pieteikuma veidlapā norādot „ES". Jūs varat to izdarīt, izmantojot tā dēvēto Madrides sistēmu, ko pārvalda Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas Starptautiskais birojs (WIPO) Ženēvā.

 
Lapa pēdējoreiz atjaunināta 02-02-2016
Mūsu tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes, lai atbalstītu tehniskos rīkus, kas uzlabo jūsu lietotāja pieredzi. Mēs izmantojam arī analītikas rīkus. Papildu informācijai klikšķiniet šeit