Doties uz sākumlapu
EUIPO
Aizsargājiet savas preču zīmes un dizainparaugus Eiropas Savienībā

Aizsargājiet savu intelektuālo īpašumu Eiropas Savienībā!

Menu


MVU fonds


 
Ideas Powered for business MVU fonds ir dotāciju shēma, kas izstrādāta, lai palīdzētu ES mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) aizsargāt intelektuālā īpašuma (IĪ) tiesības. MVU fonds ir Eiropas Komisijas iniciatīva, ko īsteno Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs ( EUIPO) un kas darbosies no 2022. gada 10. janvāra līdz 2022. gada 16. decembrim.

Līdzekļi ir ierobežoti un pieejami rindas kārtībā.

Kāpēc ir vajadzīga jūsu intelektuālā īpašuma aizsardzība

Jūsu IĪ aizsardzība ir digitālā laikmeta nepieciešamība. Tas ir vienīgais likumīgais veids, kā novērst jūsu unikālo ideju, preču vai pakalpojumu kopēšanu vai izmantošanu bez atļaujas. IĪ aizsardzība var aptvert daudzus dažādus aktīvus, tostarp preču zīmes, dizainparaugus, patentus, uzņēmumu identitātes, preces, pakalpojumus un procesus.

Kas var gūt labumu no MVU fonda

MVU fonds sniedz finansiālu atbalstu MVU, kuri nodibināti Eiropas Savienībā. Pieteikumu var iesniegt ES MVU īpašnieks, darbinieks vai pilnvarots pārstāvis, kas rīkojas MVU vārdā. Dotācijas vienmēr tiek tieši nodotas MVU.

Kā darbojas MVU fonds:

Atlasīt

JŪSU VALSTS

MVU fonds ir atmaksas programma,kas nodrošina vaučerus, kurus var izmantot, lai daļēji segtu maksas par atlasītajām darbībām. Ir pieejami divu veidu vaučeri atkarībā no atlasītās darbības:

1. vaučers

1500 EUR

Izmantošanai IĪ priekšizpētei, preču zīmēm un dizainparaugu maksām.

2. vaučers

750 EUR

Izmantošanai patentu maksām.

 
 
 
 
 
 


Lai gūtu labumu no MVU fonda, jums:
 1. Jāreģistrējas, jāpierakstās savā savā ‘MVU fonda kontā’ fonda kontā” un jāiesniedz pieteikuma veidlapa.
 2. Kad pieteikums tiks apstiprināts, jūs saņemsiet paziņojumu par dotācijas piešķiršanu un savu(s) vaučeri(-us)*. Pēc tam varat pieprasīt jums nepieciešamās IĪ darbības.
 3. Lai saņemtu atmaksu par pieprasītajām IĪ darbībām, jums jāpiesakās atmaksai pēc samaksāšanas par darbībām, izmantojot jūsu MVU fonda kontā pieejamo veidlapu.
*Piezīme. Vaučeri ir derīgi 4 mēnešus no dotācijas saņemšanas brīža un vajadzības gadījumā tos var pagarināt vēl par 2 mēnešiem sākotnējā 4 mēnešu perioda pēdējo 30 dienu laikā. Minētajā periodā jūs varat pieprasīt darbības un maksāt par IĪ darbībām un pēc tam pieprasīt atbilstīgu atmaksu, tādējādi aktivizējot savu(s) vaučeri(-us).

Pārliecinieties, ka vaučeri(-us) izmantojat derīguma termiņa laikā!

Kad esat aktivizējis savu(s) vaučeri(-us), sākas īstenošanas periods”, kura laikā varat pieprasīt turpmākas darbības un lūgt papildu atmaksu. Šis periods ilgst:
 • 6 mēnešus 1. vaučeram
 • 12 mēnešus 2. vaučeram

Abos gadījumos jūsu rīcībā ir maksimāli papildu 30 dienas, lai pieprasītu atmaksu pēc ”īstenošanas perioda”.

Darbības, kurām varat pieteikties

MVU fonda 2022. gada versija ietver vairākas darbības, lai palīdzētu īstenot IĪ aktīvu stratēģiju atkarībā no uzņēmuma vajadzībām.

90 % atmaksa par IĪ priekšizpētes pakalpojumiem (IP Scan)

 • Organizētu interviju ar valsts IĪ biroja ieceltu IĪ ekspertu gaitā jūs kopīgi izpētāt savu uzņēmējdarbības modeli, produktus vai pakalpojumus un izaugsmes plānus, lai noteiktu vispiemērotāko IĪ stratēģiju savam uzņēmumam. IĪ priekšizpēte nav juridisks pakalpojums.
   
 • Pēc novērtējuma IĪ eksperts sniegs pilnīgu ziņojumu par jūsu IĪ stratēģiju un ierosinās paraugprakses un ieteikumu kopumu par to, kā turpmāk pārvaldīt, aizsargāt un izstrādāt jūsu IĪ tiesības.
   
 • IĪ priekšizpēte ietver visas intelektuālā īpašuma tiesības (preču zīmes, dizainparaugus, patentus, funkcionālos modeļus, augu šķirnes, ģeogrāfiskās izcelsmes norādes), arī tās, kas ir nereģistrētas/nereģistrējamas (piemēram, autortiesības, tirdzniecības noslēpumi), kā arī uzņēmumu nosaukumus, domēnu nosaukumus.
   
 • For more detailed information on the IP Scan service and its benefits, please visit the IP Scan page. For more information on IP Scan within the framework of the SME Fund, please consult your  IP office website.

 

Jūsu izvēlētais aizsardzības līmenis (valsts, reģionālais, ES vai starptautiskais) būs atkarīgs no jūsu uzņēmējdarbības stratēģijas un izaugsmes plāniem. Ja neesat pārliecināts par to, kāda veida aizsardzību piemērot vai kādā teritoriālā līmenī, IĪ priekšizpētes pakalpojums (IP Scan) vai bezmaksas IĪ konsultācija (pro bono pakalpojums) var jums palīdzēt izdarīt pareizo izvēli.

 • Preču zīmes un dizainparauga maksu ES līmenī 75 % atmaksa:
  jūs varat pieteikties 75 % atmaksai par preču zīmes un/vai dizainparauga pieteikuma maksām, papildu maksām par klasi un par pārbaudi, reģistrāciju, publicēšanu un publicēšanas maksas atlikšanu ES līmenī. Šāda veida aizsardzības reģistrācija jāveic ar EUIPO starpniecību.
   
 • Preču zīmes un dizainparauga maksu valsts un reģionālā līmenī 75 % atmaksa
  Jūs varat pieteikties 75 % atmaksai par preču zīmes un/vai dizainparauga pieteikuma maksām, papildu maksām par klasi un par pārbaudi, reģistrāciju, publicēšanu un publicēšanas maksas atlikšanu valsts un reģionālā līmenī. Šā veida aizsardzības reģistrācija jāveic tieši ar valsts IĪ biroja starpniecību vai ar Beniluksa Intelektuālā īpašuma biroja starpniecību (aizsardzībai reģionālā līmenī, kas aptver Beļģiju, Nīderlandi un Luksemburgu).
   
 • Preču zīmes un dizainparauga maksu ārpus ES 50 % atmaksa
  Jūs varat pieteikties 50 % atmaksai par preču zīmes un/vai dizainparauga pamatpieteikuma maksām, apzīmējuma maksām un turpmākā apzīmējuma ārpus ES maksām. Apzīmējuma maksas ES valstīm ir izslēgtas, kā arī apstrādes maksas, ko iekasē izcelsmes iestāde. Šāda veida aizsardzības reģistrācija jāveic ar Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) starpniecību.
   

 

 • 50 % patenta maksu valsts līmenī atmaksa
  Jūs varat pieteikties 50 % atmaksai par patenta pirmsdotācijas (piem., pieteikuma iesniegšanu, meklēšanu un pārbaudi), dotācijas un publicēšanas maksām valsts līmenī. Šā veida aizsardzības reģistrācija jāveic tieši ar valsts IĪ biroja starpniecību.

Detalizēta informācija par ierobežojumiem un maksām ir atrodama uzaicinājumā iesniegt priekšlikumus un attiecīgajos pielikumos.

IĪ sniedz arī pats savu sākotnējās analīzes pakalpojumu, ko neietver MVU fonds. Skatiet šeit, lai iegūtu sīkāku informāciju.

Pirms pieteikuma iesniegšanas:

Pieteikuma iesniegšanas process ir vienkāršs. Pārliecinieties, ka pieteikuma iesniegšanas brīdī jūsu rīcībā ir tālāk minētie dokumenti. Šiem dokumentiem jābūt PDF formātā (tiek pieņemtas fizisku dokumentu skenētas versijas PDF formātā). Visai iesniegtajai dokumentācijai jābūt salasāmai un bez paroles aizsardzības.
 
Jūsu uzņēmuma bankas paziņojums ( paraugs), kas satur šādu informāciju: uzņēmuma kā konta turētāja nosaukums; pilns IBAN numurs ar valsts kodu ( piemēri) un BIC/SWIFT kods;
 
uzņēmuma PVN apliecība vai valsts reģistrācijas numura apliecība, ko izsniegusi kompetentā valsts iestāde.
 
Ja jūsu MVU izmanto pārstāvja pakalpojumus vai jūs esat pārstāvis, kas darbojas MVU vārdā, jums jāiesniedz “Goda vārds” ( veidne), ko parakstījis MVU pilnvarots īpašnieks vai darbinieks.

Maksu un kontaktinformācijas saraksts

Turpmāk jūs varat iepazīties ar atlīdzināmo maksu sarakstu par katru darbību un valsti, kā arī ar konkrētiem kontaktiem EUIPO, WIPO un DV IĪB, lai saņemtu palīdzību visos ar MVU fondu saistītajos aspektos.

Šis saraksts ir tikai indikatīvs un var tikt grozīts, jo tajā apkopota informācija no dažādiem avotiem. Lūdzam skatīt oriģinālo avotu, lai saņemtu visatjauninātāko informāciju

Ja jums vajadzīga palīdzība:

Uzaicinājumā iesniegt priekšlikumus jūs varat atrast sīkāku informāciju par Ideas Powered for business MVU fondu.

Ja jums ir jautājumi, varat iepazīties ar mūsu bieži uzdotajiem jautājumiem vai tērzēt ar mums tiešsaistē angļu, franču, vācu, itāļu vai spāņu valodā. Mēs esam pieejami no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 8.30 līdz 18.30 (GMT+ 1).

Varat mums nosūtīt arī e-pasta pieprasījumu jebkurā no ES oficiālajām valodām: information@euipo.europa.eu.

Lietderīgi rīki:

Lapa pēdējoreiz atjaunināta 03-06-2022
Mūsu tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes, lai atbalstītu tehniskos rīkus, kas uzlabo jūsu lietotāja pieredzi. Mēs izmantojam arī analītikas rīkus. Papildu informācijai klikšķiniet šeit