Juridiski paziņojumi
IZMANTOJOT ŠO TĪMEKĻA VIETNI, JŪS PIEKRĪTAT ŠIEM NOTEIKUMIEM UN NOSACĪJUMIEM. JA JŪS NEPIEKRĪTAT KĀDAM NO ŠIEM NOTEIKUMIEM VAI NOSACĪJUMIEM, LŪDZU, NEIZMANTOJIET ŠO TĪMEKĻA VIETNI VAI JEBKURU TAJĀ SNIEGTO INFORMĀCIJU VAI PAKALPOJUMU.
Par tīmekļa vietni
Viens no Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) pienākumiem ir pārvaldīt Eiropas Savienības preču zīmju un Kopienas dizainparaugu reģistrācijas sistēmas. Izpildot šo pienākumu, EUIPO piedāvā telemātiskos pakalpojumus, kam vajadzīgas tehnoloģijas, kas spēj nosūtīt, saņemt un uzglabāt informāciju.
Tīmekļa vietnes vispārējais mērķis ir atvieglot un uzlabot publisku piekļuvi EUIPO rīcībā esošajam reģistram un informācijai atbilstīgi piemērojamiem tiesību aktiem. Papildu pakalpojumi ļauj autentificētiem lietotājiem pārbaudīt failus, sazināties ar biroju, augšupielādēt un izgūt dokumentus un datus. EUIPO ir apņēmies nodrošināt nepārtrauktu tīmekļa vietnes pieejamību un drošumu profesionāli pieņemamā prasmju un rūpju līmenī. Tomēr to nevar garantēt. Piekļuvi tīmekļa vietnei un tās pakalpojumiem tomēr dažkārt var apturēt, ierobežot vai kavēt, lai atļautu veikt remontu, apkopi vai jaunu pakalpojumu vai iespēju ieviešanu. Lai nodrošinātu saziņu ar biroju saistībā ar Eiropas savienības preču zīmju un reģistrētu kopienas dizainparaugu procedūrām, saskaņā ar biroja izpilddirektora 2020. gada 3. novembra Lēmuma Nr. EX-20-9 par saziņu elektroniskā veidā 6. pantu birojs paredz sakaru dublēšanas vispārīgu risinājumu tīmekļa vietnes darbības traucējumu gadījumos un jo īpaši e-Meklēšanu (lietotāja apgabals).
Piemērojamie noteikumi
Piekļuvi jebkurai EUIPO tīmekļa vietnes daļai (turpmāk tekstā — “tīmekļa vietne”) un jebkuram dokumentam, materiālam vai citai informācijai, ieskaitot datus, tekstu, attēlus un skaņu (turpmāk tekstā — “informācija”), kas pieejama tīmekļa vietnē, un jebkuram pakalpojumam, kas tiek nodrošināts tīmekļa vietnē (turpmāk tekstā — “pakalpojumi”), regulē šie vispārējie lietošanas noteikumi un nosacījumi (turpmāk tekstā — “vispārējie noteikumi”), un tas nozīmē, ka lietotājs piekrīt šiem vispārējiem noteikumiem.
Atsevišķiem pakalpojumiem vai tīmekļa vietnes īpašām daļām var piemērot īpašus noteikumus un nosacījumus, kā norādīts attiecībā uz šiem pakalpojumiem vai daļām. Attiecīgā gadījumā ar īpašiem noteikumiem aizstāj visas atšķirīgās vispārējo noteikumu normas attiecībā uz šiem pakalpojumiem vai daļām.
EUIPO patur tiesības jebkurā laikā grozīt šos vispārējos noteikumus un jebkurus citus īpašus noteikumus tīmekļa vietnē, ievietojot tīmekļa vietnē grozītos noteikumus un nosacījumus. Šādi grozījumi stājas spēkā publicēšanas dienā.
Īpašumtiesības
EUIPO darbojas Eiropas Savienības (ES) valstu biroju, kā arī citu nozīmīgu ārpus ES esošu intelektuālā īpašuma (IĪ) biroju tīklā ar kopīgu mērķi nodrošināt vienotu piekļuves punktu informācijai par preču zīmju un dizainparaugu reģistrācijām. Tādējādi EUIPO piedāvātais saturs var būt iegūts no partneru datu turētājiem un/vai saturēt trešo personu īpašumtiesību informāciju.
Tīmekļa vietnē publicēto informāciju var aizsargāt intelektuālā un rūpnieciskā īpašuma tiesības. Jebkuras šajā tīmekļa vietnē pieejamās informācijas īpašumtiesības, tostarp autortiesības, ir to attiecīgajiem īpašniekiem, proti, EUIPO, partneru datu turētājiem vai jebkurai citai trešai personai, kas par tādu tiek uzskatīta. Piekļuve pakalpojumiem nepiešķir lietotājiem īpašumtiesības uz informāciju, kas viņiem pieejama tīmekļa vietnē. Visas tiesības, kas ar šo nav īpaši piešķirtas, patur attiecīgais(-ie) īpašnieks(-i).
Lietošanas tiesības
Piekļuvi šīs tīmekļa vietnes informācijai un pakalpojumiem piešķir, lai konsultētos atbilstīgi EUIPO jomai un mērķiem saskaņā ar piemērojamiem Eiropas Savienības tiesību aktiem.
Lietotāji, kuri augšupielādē vai citādi iesniedz saturu EUIPO, piešķir EUIPO licenci visā pasaulē šādu saturu izmantot, mitināt, uzglabāt, reproducēt, pārveidot, veidot atvasinātus darbus (piemēram, tulkojumus, pielāgojumus vai citas izmaiņas, kas nepieciešamas, lai nodrošinātu efektīvāku pakalpojumu sniegšanu), darīt zināmu, publicēt, publiski izpildīt, publiski parādīt un izplatīt piemērojamos Eiropas Savienības tiesību aktos paredzētajā apjomā un ilgumā.
Informācijas izmantošanu reglamentē šādi:
Lietotāji var:
- izplatīt vai reproducēt informāciju, ja tīmekļa vietne tiek norādīta kā tās avots un ir skaidri minēta tās bezmaksas pieejamība;
- izveidot pielāgojumus, tulkojumus, pārveidojumus, modifikācijas vai citus atvasinātus darbus, pamatojoties uz sniegto informāciju, ar nosacījumu, ka
- ir veikti saprātīgi pasākumi, lai apzīmētu vai norobežotu izmaiņas vai citādi skaidri norādītu, ka sākotnējā Informācijā ir veiktas izmaiņas; un
- ir minēts informācijas autors un/vai persona, kas uzskatāma par tās sniedzēju, atkarībā no tā, kurš parādās tīmekļa vietnē, un tīmekļa vietni citē kā tās avotu, un
- tiesības reproducēt un izplatīt jebkurus šādus pielāgoumus ir nepārprotami piešķirtas jebkurai trešai personai ar tādiem pašiem nosacījumiem kā šeit;
- izmantot dziļās saites veidošanas metodes, lai nokļūtu konkrētās tīmekļa vietnes lapās ārpus sākumlapas.
Lietotāji nedrīkst:
- veikt jebkādas darbības, kas varētu kaitēt EUIPO tīkla veiktspējai un/vai drošībai vai pārkāpt to, un jo īpaši augšupielādēt failus, kuri satur vīrusus vai citu ļaunprātīgu programmatūru, kas var kaitēt cita lietotāja datora darbībai;
- izmantot integrācijas paņēmienus, piemēram, kadrēšanu un tiešu sasaisti ar tīmekļa vietni un tajā esošo informāciju;
- izmantot informāciju un personas datus, kas pieejami tīmekļa vietnē, lai sazinātos ar reģistrētajiem lietotājiem jebkādos komerciālos nolūkos, kuri nav saistīti ar viņu preču zīmju oficiālu reģistrēšanu, vai arī jebkurai citai nelikumīgai vai maldinošai darbībai.
Iepriekš minētā licence neattiecas uz informāciju, uz kuru attiecas jebkuras piešķirtās vai gaidītās intelektuālā īpašuma tiesības, izņemot autortiesības (piemēram, preču zīmes, dizainparaugi un datubāzes tiesības). Tādā gadījumā un ikreiz, kad vajadzīga komerciāla izmantošana, lietotāji tiek aicināti lūgt konkrētu un skaidru atļauju no attiecīgajiem tiesību īpašniekiem.
Lietotāji nekādā gadījumā nedrīkst izmantot EUIPO logotipu vai EUIPO oficiālo nosaukumu un akreditācijas datus, lai norādītu uz piederību, apstiprinājumu vai citu oficiālu saiti ar EUIPO bez iepriekšējas rakstiskas un oficiālas EUIPO atļaujas.
Ir aizliegts iegūt būtiskas EUIPO datubāzu daļas vai tajās esošo saturu, lai arī kāds tas būtu. Lietotāji var veidot dziļo saiti uz konkrētām tīmekļa vietnes lapām. Tomēr tīmekļa integrācijas paņēmieni, piemēram, kadrēšana un tieša piesaistīšana, nav atļauta.
Atruna
Informācija, kas pieejama tīmekļa vietnes sadaļas e-Reģistrs Eiropas Savienības preču zīmju vai reģistrētu Kopienas dizainparaugu reģistros, ir “reģistra ieraksti” tādā nozīmē, kādā šis termins tiek lietots 111. pantā Eiropas parlamenta un Padomes 2017. gada 14. jūnija Regulā (EK) Nr. 2017/1001 par Eiropas Savienības preču zīmi un 69. pantā Komisijas 2002. gada 21. oktobra Regulā (EK) Nr. 2245/2002, ar ko īsteno Padomes Regulu (EK) Nr. 6/2002 par Kopienas dizainparaugiem.
Informāciju, ko EUIPO saņem no partneru datu turētājiem, attēlo tādu, kāda tā saņemta, bez jebkādām garantijām un tikai informatīvos nolūkos. Tikai partneru datu turētāji ir atbildīgi par sniegto datu un informācijas pareizību un uzticamību. Ņemiet vērā, ka partneru datu turētāju sniegtā informācija ne vienmēr atspoguļo EUIPO viedokli.
EUIPO cenšas nodrošināt informācijas aktualitāti un precizitāti. Izņemot informāciju Eiropas Savienības preču zīmju vai reģistrētu Kopienas dizainparaugu reģistros (kas pieejama e-Reģistrā). EUIPO nepieņem pretenzijas vai nesniedz garantijas par tīmekļa vietnē pieejamās informācijas pareizību, pilnīgumu vai atbilstību un tādēļ nepārprotami atsakās no atbildības par kļūdām un izlaidumiem, ciktāl to maksimāli pieļauj tiesību akti.
Izņemot gadījumus, kad tiesību aktu noteikumos vai piemērojamās tiesību normās ir paredzēts citādi, tīmekļa vietnē pieejamai informācijai ir tikai vispārējs informatīvs raksturs. Nekādos apstākļos informācija nav uzskatāma par profesionālu vai juridisku ieteikumu.
EUIPO neuzņemas atbildību ne par kādiem zaudējumiem vai kaitējumiem, kas var rasties, paļaujoties uz tīmekļa vietnē sniegto informāciju un pakalpojumiem, tostarp informāciju vai pakalpojumiem, attiecībā uz kuriem no vietnes ir izveidota hipersaite, kas ir un paliek tikai visu attiecīgo trešo personu kontrolē un atbildībā.
EUIPO nevar apliecināt neviena trešās personas iesniegta dokumenta, tostarp tajā ietvertās informācijas, autentiskumu. Autentiski oficiāli dokumenti ir tikai teksti, kas publicēti Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša drukātos izdevumos, un EUIPO Oficiālajā Vēstnesī publicētie teksti, kā arī izvilkumi no e-Reģistra.
Saņemot informāciju par kļūdām vai izlaidumiem informācijā, kas pieejama šajā tīmekļa vietnē, EUIPO cenšas tūlīt tos tieši izlabot vai vajadzības gadījumā nodot lietu attiecīgajam partnera datu turētājam vai trešai personai.
Privilēģijas un neaizskaramība
Saskaņā ar Regulas (ES) 2017/1001 par Eiropas Savienības preču zīmi 144. pantu uz biroju un tā personālu attiecas Protokols par privilēģijām un imunitāti Eiropas Savienībā.
Kontaktinformācija
Lai sazinātos ar EUIPO par jautājumiem, kas saistīti ar tīmekļa vietni, un jo īpaši ar e-Uzņēmējdarbību kā tādiem, lūdzu, atrodiet atbilstīgo kontaktinformāciju EUIPO sadaļā Sazinieties ar mums. Par visiem citiem jautājumiem, piemēram, par preču zīmēm un ar tām saistītajām procedūrām, lūdzu, izmantojiet attiecīgo informāciju tīmekļa vietnē un pieejamajās datubāzes.