Doties uz sākumlapu
EUIPO
Aizsargājiet savas preču zīmes un dizainparaugus Eiropas Savienībā

Aizsargājiet savu intelektuālo īpašumu Eiropas Savienībā!

Menu

Preces un pakalpojumi

Eiropas Savienības preču zīmes pieteikumā jābūt ietvertam reģistrējamās preču zīmes atveidojumam un to preču un/vai pakalpojumu sarakstam, uz ko attiecināma preču zīme.

Pastāv konkrēti noteikumi par to, kā noformēt preču un pakalpojumu sarakstu

  • Preces un pakalpojumi jānorāda pēc iespējas konkrētāk un precīzāk.
  • Tie jāklasificē kādā no Nicas klasifikācijas klasēm.

Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs (EUIPO) ir pieņēmis Nicas klasifikāciju preču un pakalpojumu klasificēšanai. Nicas klasifikācijā preces un pakalpojumi ir iedalīti 45 kategorijās (jeb klasēs).

Samaksājot pieteikuma nodevu EUR 850 apmērā, Jūs varat izvēlēties vienu klasi. Par papildu maksu  EUR 50 apmērā, Jūs varat pievienot otru klasi. Lai pievienotu trīs vai vairākas klases, Jums jāsamaksā  EUR 150 par katru klasi.

 

Atrodiet un klasificējiet savas preces un pakalpojumus

Iesniedzot pieteikumu preču zīmei un izmantojot jebkuru no mūsu tiešsaistes pieteikuma veidlapām, t. i., Piecu soļu veidlapu un Paplašināto veidlapu, Jūs varat meklēt un pārlūkot preču un pakalpojumu sarakstu, kas pazīstams kā Harmonizētā datubāze.

Šajā datubāzē ir termini, ko jau ir apstiprinājis EUIPO un Eiropas Savienības valstu un citu valstu visas intelektuālā īpašuma iestādes.

Ātrākais preču zīmes publicēšanas veids

Ja atlasāt savas preces un pakalpojumus Harmonizētajā datubāzē, mēs Jūsu pieteikumu varam apstrādāt ātrāk. Jūsu pieteikumu var arī pieņemt Fast Track režīmā, kas ir EUIPO paātrinātā procedūra, lai Jūsu pieteikumu varētu publicēt ātrāk.

Pirms pieteikuma iesniegšanas varat izmantot mūsu ‘Preču un pakalpojumu izveidotāju' sava saraksta sagatavošanai. Tas ir ieteikums profesionāliem pārstāvjiem, jo dažkārt vienlaicīgi ir jāpiesaka vairāki pieteikumi.

Preču un pakalpojumu specifikācija nozīmē līdzsvarošanu.

Domājiet plaši!

Iespējams, ka Jūs kā uzņēmums faktiski nodrošināt vairāk preču un pakalpojumu, nekā Jums var šķist. Lai gan Jūs, iespējams, esat pārliecināts par to, kādā tirgū Jūs darbojaties šodien, padomājiet, kā Jūs vēlētos attīstīt savu zīmi nākotnē. Piemēram, ja pašlaik ražojat konfektes, iespējams, pēc diviem vai pieciem gadiem Jūs vēlēsieties piedāvāt vairāk preču (piem., saldējumu).

Esiet reālistisks!

Varētu šķist vilinoši iekļaut pieteikumā plašu preču un/vai pakalpojumu klāstu, tomēr atcerieties, ka gadījumā, ja neizmantojat savu zīmi visām precēm vai pakalpojumiem, kam piesakāties, Jūsu ES preču zīme var būt neaizsargāta pret uzbrukumu.

Sašaurinot specifikāciju, Jūs samazināsiet konflikta risku ar citām zīmēm.

Līdzsvars uz akmens, ilustrējot līdzsvarošanas darbību — preču un pakalpojumu izvēli Jūsu preču zīmei

Vēlamies atgādināt, ka gari preču un/vai pakalpojumu saraksti var radīt vairākus trūkumus, proti:

  • augstāks klasifikācijas nepilnību risks;
  • ESPZ publicēšanas un reģistrācijas kavējumi;
  • paaugstināts risks, ka varētu rasties konflikti ar citām preču zīmēm (iebildumi);
  • palielināts risks, ka preču zīmi galu galā varētu atcelt sakarā ar līdzību ar agrāku preču zīmi vai visu reģistrēto preču un/vai pakalpojumu neizmantošanu.

Lūdzu, neaizmirstiet! Pēc pieteikuma iesniegšanas specifikāciju nav iespējams mainīt, tāpēc rūpīgi apdomājiet, kādas preces un/vai pakalpojumus izvēlēties.

Lapa pēdējoreiz atjaunināta 10-03-2015
Mūsu tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes, lai atbalstītu tehniskos rīkus, kas uzlabo jūsu lietotāja pieredzi. Mēs izmantojam arī analītikas rīkus. Papildu informācijai klikšķiniet šeit