Eiti į pradžios puslapį
EUIPO
Apsaugokite savo prekių ženklus ir dizainą Europos Sąjungoje

Apsaugokite savo intelektinę nuosavybę Europos Sąjungoje

Strategija

Jeigu jau esate čia, žinote, kad Bendrijos dizainą įregistruoti verta. RBD saugo jūsų kūrybingumą ir padeda jums užimti geresnes pozicijas rinkoje. Tačiau jūsų dizaino vertė nėra pastovi: ji priklauso nuo to, kaip išnaudosite dizaino teikiamas galimybes. Kuo daugiau įdėsite, tuo daugiau ir gausite.

Šio tikslo padedanti siekti strategija kiekvienam bus kitokia. Ji atspindės platesnius jūsų įmonės interesus ir intelektinės nuosavybės paketą.

 

Paskelbkite savo dizainą

Jeigu nusprendėte atidėti savo dizaino paskelbimą, nes norite, kad apie jį nesužinotų jūsų konkurentai, nepamirškite, kad kada nors vis vien turėsite jį paskelbti, kad galėtumėte pasinaudoti visais registracijos teikiamais privalumais. Jeigu nepaskelbsite savo dizaino, bus tas pats lyg jo niekada ir nebūtų buvę.

Likus ne mažiau kaip trims mėnesiams iki 30 mėnesių laikotarpio pabaigos (t. y. paskutinę 27-to mėnesio dieną nuo paraiškos padavimo arba prioriteto datos (pagal situaciją)), privalote pateikti prašymą Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybai (EUIPO) paskelbti jūsų dizainą. Žinoma, galite tai padaryti bet kuriuo metu nepasibaigus 27 mėnesių laikotarpiui. Prašydami paskelbti dizainą taip pat nurodykite, ar norite, kad EUIPO jį paskelbtų kuo greičiau, ar pasibaigus atidėjimo laikotarpiui. Jeigu teikdami paraišką nesumokėjote paskelbimo mokesčio, teikdami prašymą paskelbti dizainą būtinai jį sumokėkite.

EUIPO neprimena, kada baigiasi 27 mėnesių laikotarpis. Jūs pats privalote pasirūpinti, kad nepraleistumėte šio termino.

Apsaugos išplėtimas

Bėgant metams Jūsų intelektinės nuosavybės teisių įtvirtinimo strategija plėtosis, o kartu didės ir Jūsų poreikis plėsti apsaugą. Galbūt savo dizainą norėsite apsaugoti ne vien Europos Sąjungos šalyse.

Jei jau pateikėte paraišką dėl registruotojo Bendrijos dizaino, galite pasinaudoti prioriteto teikiama apsauga. Savo RBD paraiškos pagrindu galite pateikti paraišką dėl dizaino apsaugos ES nepriklausančioje šalyje. Tokiu atveju dėl dizaino apsaugos kitoje šalyje turite kreiptis per šešis mėnesius nuo RBD paraiškos pateikimo. Jei jūsų prioriteto prašymas patenkinamas, jūsų paraiška bus laikoma prioritetine kitų per tą šešių mėnesių laikotarpį pateiktų paraiškų atžvilgiu.

Tačiau, kad prioriteto prašymas būtų patenkintas, RBD paraiška turi būti pirmoji dėl dizaino apsaugos pateikta paraiška.

Teikiant prašymą pripažinti jūsų RBD prioritetą, kai kuriose šalyse jums reikės įrodyti, kad dizainą esate įregistravę EUIPO. Tam tikrose jurisdikcijose užtenka pateikti nuorodą į mūsų duomenų bazę („eSearch"), kitose reikalaujama oficialaus dokumento, kurį galite gauti pateikę prašymą susipažinti su bylomis. Atkreipiame dėmesį, kad kai kuriose šalyse reikalaujama įrodyti patvirtintų nuorašų autentiškumą ir teisėtumą ir tik tada jais galima pagrįsti prioriteto prašymą.

Kai kuriose šalyse reikalaujama įrodyti patvirtintų nuorašų autentiškumą ir teisėtumą ir tik tada jais galima pagrįsti prioriteto ar bet kokį kitą prašymą, kurį nagrinės tos šalies tarnybos.

Siekdami svetainės naudojimo patogumo techninės funkcijoms patobulinti naudojame slapukus. Taip pat naudojame analitiką. Čia rasite daugiau informacijos