Eiti į pradžios puslapį
EUIPO
Apsaugokite savo prekių ženklus ir dizainą Europos Sąjungoje

Apsaugokite savo intelektinę nuosavybę Europos Sąjungoje

„IP Scan“

Išsiaiškinkite, kokią intelektinę nuosavybę turite, ir sužinokite, kaip į savo įmonės verslo planą įtraukti IN strategiją.

Vienintelis teisinis būdas išvengti unikalių idėjų, produktų arba paslaugų kopijavimo ir naudojimo be leidimo – apsaugoti savo intelektinę nuosavybę (IN).

„IP Scan“ padės susirasti jūsų nacionalinės IN tarnybos paskirtą IN specialistą, kuris kartu su jumis įvertins jūsų įmonės verslo modelį, produktus (paslaugas) ir plėtros planus.

Kartu su juo išsiaiškinsite, kokį nematerialųjį turtą apsaugoti ir kaip turima IN gali paskatinti jūsų verslo plėtrą. „IP Scan“ – tai ne teisinė paslauga, o pagalba įmonei, padedanti suprasti, kaip įregistruoti savo IN ir gauti iš jos naudos dabar ir ateityje.

„IP Scan“ teikiama toliau nurodytose ES valstybėse narėse.

„Tai mums buvo labai naudinga ir reikalinga. Sutaupiau laiko, gavę specialisto pagalbą įregistravome prekių ženklus, o tai didina mūsų verslo vertę.“

Laura Andelin, „ONIT Sport“ (Suomija)

„IP Scan“ esminiai aspektai

„IP Scan“ gali suteikti pagrindą jūsų įmonės intelektinės nuosavybės strategijai.

Saugoma intelektinė nuosavybė gali būti įvairus registruojamas ir neregistruojamas turtas, taip pat prekių ženklai, dizainas ir patentai. Nematerialiojo turto registracija – tai ne tik teisinė apsauga. Ji suteikia jums išimtinių teisių ir konkurencinį pranašumą rinkoje.

Didelės vertės IN gali būti naujas pajamų šaltinis, pvz., užsidirbant iš licencijų, pardavimo arba kelių prekių ženklų naudojimo. Kalbant apie galimybes gauti finansavimą, svarbu tai, kad įregistruota IN – tai ženklas, kad įmonė stipri ir patikima.

  • Įvertinkite savo verslo modelį su IN specialistu
  • Sužinokite, kokį IN turtą turi jūsų įmonė, kaip jį įregistruoti ir valdyti
  • Išsiaiškinkite, kaip apsaugoti savo IN ir ką daryti, jei kas nors pažeidžia jūsų teises
  • Sužinokite, kaip išvengti ginčų dėl IN su konkurentais arba galimais partneriais
  • Apibrėžkite aiškią savo įmonės IN strategiją – ką ir kur registruoti ir kaip gauti naudos iš savo IN per licencijas, partnerystes, tarptautinimą ir pan.

Gali būti, kad jūsų įmonė turi nematerialiojo turto ir apie tai nežino:

  1. Svarbiausia: jūsų įmonės pavadinimas ir internetinio domeno vardas
  2. Registruojama IN: prekių ženklai, patentai, dizainas, naudingieji modeliai, autorių teisės, augalų veislės arba geografinės nuorodos
  3. Neregistruojama IN: komercinės paslaptys ir neregistruojamas dizainas
 

„IP Scan“ procesas

„IP Scan“ yra išsami ir grindžiama bendradarbiavimu. IN specialisto padedami išsiaiškinsite visus savo įmonės IN aspektus.

Teikiant „IP Scan“ įvertinamas visas jūsų įmonės nematerialusis turtas, todėl labai svarbu pasirūpinti, kad jums padedantis IN specialistas turėtų visą reikiamą informaciją. Šiam procesui įmonė turės skirti laiko – jai teks surinkti visą reikiamą informaciją, dalyvauti pokalbiuose dėl IN ir bendradarbiauti su IN specialistu. „IP Scan“ įgyvendinama trimis etapais:

1. Pasiruošimas
Šiuo etapu jūsų įmonė turi užpildyti trumpą įsivertinimo anketą. Ją peržiūri IN specialistas, kad suprastų, koks įmonės ryšys su intelektine nuosavybe.
2. Analizė
Analizės etapu IN specialistas su jumis aptaria jūsų verslo modelį, įvertina jūsų IN ir nustato jūsų įmonei tinkamiausią IN strategiją.
3. Ataskaita
Ataskaitos etapu IN specialistas pateikia savo analizės išvadas ir pataria, kaip integruoti IN strategiją į jūsų įmonės verslo planą.

„IP Scan“ ataskaita

IN specialisto ataskaitoje pateikiamos bendros pirmojo ir antrojo etapų išvados ir aptariami penki pagrindiniai klausimai:

MVĮ verslo modelis ir įmonės strategija

Esamos IN ir IN svarbaus turto nustatymas ir analizė

IN paieška

IN valdymas ir strategija: kaip geriausia valdyti jūsų IN turtą

Santrauka ir strateginės rekomendacijos.

„IP Scan“ finansuojama iš MVĮ fondo lėšų.

Gaukite MVĮ fondo dotaciją 90 proc. „IP Scan“ išlaidų kompensuoti.

Teikiama finansinė pagalba

MVĮ fondas – tai dotacijų schema, padedanti Europos Sąjungos (ES) mažosioms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) padengti IN registracijos išlaidas. MVĮ, kurios iš anksto kreipiasi į EUIPO dėl MVĮ fondo dotacijos, gali būti kompensuojama 90 proc. „IP Scan“ paslaugos išlaidų.

Pagalba teikiama tik MVĮ

Dotacijos gali kreiptis tik Europos Sąjungoje įsteigtos MVĮ. Sužinokite, kaip oficialiai apibrėžiama MVĮ Europos Sąjungoje, ir įsitikinkite, jog jūsų įmonė yra MVĮ.

 

Teikiant paraišką MVĮ fondui nereikia pildyti daug formų ar dokumentų. Jums tereikia paruošti tam tikrą informaciją, kaip antai įmonės PVM mokėtojo pažymėjimą ir banko sąskaitos duomenis.

Pirmiausia reikia paduoti MVĮ fondo dotacijos paraišką ir sulaukti sprendimo dėl jos. Paraiškos pateikimas neužtruks, o atsakymą gausite per kelias dienas.

Jei reikia daugiau informacijos, eikite į MVĮ fondo svetainę ir pasirinkite savo šalį. Jei kyla klausimų, peržiūrėkite šioje svetainėje pateiktus DUK arba kreipkitės į mus užmegzdami tiesioginį pokalbį internetu. Galite kreiptis ir į savo nacionalinę IN tarnybą spustelėdami pateiktą nuorodą.

 

This site uses cookies to offer you a better browsing experience, including for anonymized analytics. Find out more on how we use Cookies.