Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba

EUIPO

Apsaugokite savo prekių ženklus ir dizainą Europos Sąjungoje.

Apsaugokite savo intelektinę nuosavybę Europos Sąjungoje

Pagalba naudojant paieškos duomenų bazes

Norėdami daugiau sužinoti apie paieškos duomenų bazes žr. šias temas:

   

„eSearch plus“

Paieškos priemonėje „eSearch plus“ pateikta išsami informacija apie prekių ženklus, dizainus, savininkus ir atstovus, taip pat – biuleteniai. Naudodamiesi ja greitai ir veiksmingai susirasite reikiamą EUIPO duomenų bazių informaciją.

 

Temos

 

Suderinta duomenų bazė

Suderinta duomenų bazė

Suderintoje duomenų bazėje yra daugiau kaip 70 000 terminų. Tarp jų mūsų naudotojai gali pasirinkti tas prekes ir paslaugas, kurioms savo prekių ženklų paraiškose prašo apsaugos. Ši duomenų bazė naudojama Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (EUIPO) internetinėse prekių ženklų paraiškų formose: penkių etapų ir išplėstinėje formoje. Ją sudaro terminai, kuriuos jau patvirtino visos Europos Sąjungos (ES) nacionalinės intelektinės nuosavybės tarnybos.

Jei pasirinksite prekės ar paslaugos terminą iš suderintos duomenų bazės, jūsų paraišką nagrinėjantys mūsų darbuotojai šį terminą patvirtins. Be to, terminas jau yra išverstas į visas ES kalbas (išskyrus airių k.). Kadangi EUIPO nereikės versti jūsų pasirinktų prekių ir paslaugų terminų, paraiška bus nagrinėjama sparčiau.


Suderinta duomenų baze galite naudotis keturiais skirtingais būdais

 1. Naudodamiesi penkių etapų paraiškos forma, galėsite naršyti duomenų bazėje ar atlikti paiešką 2 paraiškos pateikimo etape, „Prekių ir paslaugų“ skiltyje.

 1. Išplėstinėje formoje tereikia spustelėti skilties „Prekės ir paslaugos“ mygtuką „Paieška“.
Išplėstinė paraiškos forma, prekių ir paslaugų skiltis

 1. Jei prekių ir paslaugų sąrašą norite paruošti iš anksto, galite pasinaudoti mūsų Prekių ir paslaugų sąrašo sudarymo priemone. Šioje priemonėje naudojami suderintos duomenų bazės terminai, o savo prekių ir paslaugų sąrašą galite išsaugoti vėlesnėms paraiškoms.
Prekių ir paslaugų sąrašo sudarymo priemonė

 1. Suderintą duomenų bazę taip pat galite rasti naudodamiesi „TMclass“ priemone. „TMclass“ yra tarptautinė duomenų bazė, į kurią įtraukti suderintos duomenų bazės ir kitose pasaulio šalyse bei tokių tarptautinių organizacijų kaip, pavyzdžiui, Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos, patvirtinti terminai. Ši duomenų bazė gali praversti rengiant paraišką, nes joje galite greitai apžvelgti jus dominančioje rinkoje jau egzistuojančius panašius prekių ženklus.

Kaip teisingai klasifikuoti prekes ir paslaugas

„TMclass“ 


 

Suderintos duomenų bazės (HDB) privalumai

Prekių ženklų registruotojams taip pat labai naudinga naudotis HDB. Štai keletas svarbiausių priežasčių:

 1. Terminai tikrai bus patvirtinti
  Visų ES šalių klasifikavimo ekspertai patikrino visus HDB esančius terminus. Tai reiškia, kad jei vartosite HDB terminą, nebus rizikos, kad dėl klasifikavimo jūsų ES prekių ženklo (ESPŽ) arba ES nacionalinio prekių ženklo paraiška bus atmesta.

 2. Rinkos sąlygos
  Į HDB įkelti tikrose paraiškose pateikti prekių ir paslaugų sąrašai, o tai reiškia, kad duomenų bazė atitinka rinkos realijas. Kaip ir naujausias verslo tendencijas atspindintys nauji terminai, ji nuolat peržiūrima, kad apimtų naujausius Nicos klasifikacijos atnaujinimus. Naudotojai EUIPO arba nacionalinėms ar regioninėms tarnyboms gali siūlyti terminus, kuriuos reikėtų įrašyti į duomenų bazę arba iš jos išbraukti.

 3. Padeda sutaupyti laiko ir išteklių
  Visi HDB terminai yra iš anksto patvirtinti, vadinasi, juos automatiškai priims visos ES nacionalinės ir regioninės IN tarnybos ir EUIPO. Naudotojams tai padeda nevėluoti ir sutaupyti vertimui išleidžiamus pinigus, kai jie nori išplėsti savo geografinę apsaugą, nes HDB prekių ir paslaugų sąrašai išverčiami automatiškai. Tam tikras sąlygas, pvz., išankstinio mokėjimo, atitinkančių naudotojų paraiškos taip pat gali būti paskelbtos greičiau naudojantis mūsų prekių ženklų paslauga „Fast Track“, jei jie vartoja terminus iš HDB.

 4. Didesnis saugumas ir numatomumas
  HDB taksonomijos struktūra padeda naudotojams suprasti, kokios apimties apsaugą suteikia bendriniai terminai. Ši taksonomija sukurta remiantis Nicos klasifikacijos sistema. Ji paprasta ir prieinama, leidžianti visiškai klasifikavimo sistemų neišmanantiems naudotojams suprasti hierarchinę struktūrą ir rasti reikiamas prekes ir paslaugas. Bendriniai terminai pateikiami viršuje, o siauresni (kuriuos apima bendras aprašymas) – apačioje. Naudotojams, naudojantiems HDB vertimus geografinei aprėpčiai išplėsti, suteikiama tokios pačios apimties apsauga.

 5. Papildoma išankstinė patikra
  Naudotojai, norintys patikrinti, ar galimas nesuderinamumas su ankstesniais prekių ženklais, gali pasinaudoti prekių ir paslaugų panašumo priemone „Similarity“, leidžiančia dalyvaujančioms IN tarnyboms pateikti savo nuomonę apie prekių ir (arba) paslaugų panašumo laipsnį. „Similarity“ tikrina tik terminus iš HDB, todėl prieš pradėdami gaminti gaminį arba teikti paslaugą naudotojai gali gauti tikslesnę informaciją apie galimą nesuderinamumą.

 

Ar į suderintą duomenų bazę galiu pasiūlyti įtraukti naujų terminų?

Suderinta duomenų bazė yra dinamiškas terminų rinkinys. Ją atnaujina visos dalyvaujančios tarnybos laikydamosi atvirumo ir skaidrumo principų. Jei duomenų bazėje nėra jūsų ieškomų prekių ar paslaugų, naujus terminus galite siūlyti naudodamiesi mūsų užklausos forma.


Ką galvoja mūsų naudotojai?

This site uses cookies to offer you a better browsing experience, including for anonymized analytics. Find out more on how we use Cookies.