Eiti į pradžios puslapį
EUIPO
Apsaugokite savo prekių ženklus ir dizainą Europos Sąjungoje

Apsaugokite savo intelektinę nuosavybę Europos Sąjungoje

 

Prieinamumas

Nuo 2010 m. sausio mėn. visi nauji Europos institucijų tinklalapiai turi atitikti žiniatinklio turinio prieinamumo gaires (angl. WCAG) 2.0, AA lygis.

Užtikrinant žiniatinklio prieinamumą visiems naudotojams suteikiama vienoda prieiga prie žiniatinklio informacijos ir funkcijų. Konkrečiai tai reiškia, kad žiniatinklis yra prieinamas tuomet, kai ir įgalūs, ir neįgalūs žmonės gali jį suprasti, naršyti ir naudoti.

Pagal Europos Sąjungos pasirašytą Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvenciją neįgalieji – tai asmenys, turintys ilgalaikių fizinių, psichikos, intelekto ar jutimo sutrikimų, kurie kartu su įvairiomis kliūtimis gali trukdyti šiems asmenims visapusiškai ir veiksmingai dalyvauti visuomenėje lygiai su kitais asmenimis.

Naudodamiesi internetu žmonės gali patirti sunkumų dėl įvairių negalių, funkcinių sutrikimų, aplinkos veiksnių arba technologinių kliūčių:

  • Žmonės, turintys regėjimo, klausos, fizinę ar psichikos negalią.
  • Vyresni ar mažiau išsilavinę žmonės ir kiti.
  • Technologinės kliūtys ar nesuderinamumas: naršyklės, platformos, prietaisai, mobilusis internetas.
  • Aplinkos veiksniai: vieta, apšvietimas, triukšmas, lėtas ryšys.

Šaltinis: Europos Komisijos Informacijos teikėjo vadovas

Dėl techninių priežasčių WCAG 2.0 neatitinka šie puslapiai:

  • Puslapiai, kuriuose yra videomedžiagos.
  • Internetinės formos.
This site uses cookies to offer you a better browsing experience, including for anonymized analytics. Find out more on how we use Cookies.