Avalehele
EUIPO
Kaitske oma kaubamärke ja disainilahendusi Euroopa Liidus

Kaitske oma intellektuaalomandit Euroopa Liidus

Menu

Esindajad

Taotlejal, kelle peamine tegevuskoht või tegelik ja toimiv ettevõte ei asu Euroopa Liidus, peab olema kutseline esindaja. Ameti veebilehel on esindajate loetelu.

Taotleja, kelle peamine tegevuskoht või tegelik ja toimiv ettevõte asub Euroopa Liidus, võib tegutseda enda nimel ise või määrata esindaja.

Kui esindaja on ametile juba varem taotluse esitanud, on amet talle andnud esindaja tunnusnumbri. Kui te seda numbrit teate, saate seda vajaduse korral kasutada. Muul juhul tuleb esindaja kohta esitada kõik vajalik teave. Uus esindaja võib olla kas jurist või töötajast esindaja.


  • Jurist

    Juristil peab olema Euroopa Liidu liikmesriigis juristina tegutsemise pädevus ja õigus tegutseda samas liikmesriigis kaubamärkide ja/või disainilahenduste küsimustes esindajana, samuti peab tema peamine tegevuskoht olema Euroopa Liidus. Jurist võib olla seotud olemasoleva esindajate ühinguga, mis juhul tuleb kasutada ühingu tunnusnumbrit.

    NB! Poola seaduse järgi ei saa Poola juriste valida kaubamärkide e-taotluse esitamisel esindajaks.

  • Töötajast esindaja

    Kui töötajast esindaja tööandja on taotleja, piisab ees- ja perekonnanime märkimisest. Kui töötajast esindaja töötab Euroopa Liidus tegelikult asuvas ja toimivas ettevõttes, mis on majanduslikult seotud taotlejaga, tuleb märkida majandusliku seose olemus ja ettevõtte nimi.

Uuendamiskuupäev 14-01-2019
Kasutame veebilehel küpsiseid, et toetada tehnilisi omadusi, mis tõhustavad teie kasutajakogemust. Kasutame ka analüüsimeetodeid. Lisateave