Kaebus
Kes võib esitada kaebuse?
Kaebuse võivad esitada isikud, keda otsus kahjustab.
Kaebuse esitamine kaubamärgi kohta maksab 720 eurot ja disainilahenduse kohta 800 eurot.
Ajapiirang ja kaebusevorm
Tuleb selgelt eristada kaebust ja põhjendusi. Klõpsake tekstikastil allpool, et saada rohkem teavet.
-
Vaidlustatava otsuse teade
-
2 kuud
-
4 kuud
Kaebus
Vaidlustatava otsuse teatavaks tegemise järel on teil kaks kuud aega kaebuse esitamiseks. Kahe kuu jooksul peab olema tasutud ja ametile laekunud ka kaebuse esitamise lõiv. Kui soovite esitada kaebuse, soovitame teil kasutada (nagu EUIPO muude menetluste korral) veebivahendit eAppeal, et vältida vigu, mille tagajärjel võib kaebus olla vastuvõetamatu.
Põhjendused
Põhjendustes peavad olema esitatud kaebuse põhjused: faktilised ja õiguslikud argumendid, millele kaebus tugineb. Põhjendused võib esitada kas koos kaebusega või eraldi nelja kuu jooksul pärast vaidlustatud otsuse teadet.
Nii kaebus kui ka põhjendused tuleb esitada kirjalikult menetluse keeles või keeles, milles vaidlustatav otsus vastu võeti. Dokumendid tuleb saata elektrooniliselt, tavapostiga või kullerteenusega.
Esimese astme läbivaatamine
Kui põhjendused on laekunud, esitab apellatsioonikoja register kaebuse koos põhjendustega esimese astme läbivaatamiseks. Ex parte juhtumite korral (vaidlustatud otsuse teine osapool on EUIPO) korrigeerib otsust osakond, kelle otsus on vaidlustatud, kui ta peab kaebust vastuvõetavaks ja põhjendatuks, vastasel juhul saadetakse juhtum tagasi apellatsioonikotta.
Euroopa Liidu kaubamärgi määruse jõustumise järel inter partes juhtumite esialgset läbivaatamist ei toimu.
Ex parte juhtumid
Kui ex parte juhtum on esialgselt läbi vaadatud, saadetakse toimik viivitamatult pädeva apellatsioonikoja esimehele, kes nimetab ettekandja.
Inter partes juhtumid
Inter partes juhtumeid menetletakse veidi erinevalt. Apellatsioonikodade menetluskorra kohaselt tohib kostja esitada põhjenduste saamise järel märkusi. Kui vastus on saabunud, võib apellatsioonikoda lubada osapooltel esitada täiendavaid materjale (vastuseid või vastulauseid).
Menetluse kirjaliku osa järel saadetakse toimik pädeva apellatsioonikoja esimehele, kes nimetab ettekandja.
Mõlemat liiki menetluses võib ettekandja pöörduda vajaduse korral osapool(t)e poole, et küsida kaebuse mõne tähtsa aspekti kohta selgitusi. Muul juhul koostab apellatsioonikoda otsuse eelnõu ja arutab seda. Kui apellatsioonikoda on otsuse teinud, teatatakse see osapooltele.
Üldkohus
Apellatsioonikoja otsuse kohta võib esitada kaebuse üldkohtule kahe kuu jooksul alates otsuse teate saamisest. Sellise kaebuse põhjendused on sätestatud Euroopa Liidu kaubamärgi määruse artikli 72 lõikes 2 ja ühenduse registreeritud disainilahenduse määruse artikli 61 lõikes 2.
Kõigi üldkohtu otsuste peale võib esitada kaebuse Euroopa Liidu Kohtule.