Přejít na domovskou stránku
EUIPO
Chraňte své ochranné známky a (průmyslové) vzory v Evropské unii.

Chraňte své duševní vlastnictví v Evropské unii

Menu

Hodnota

Budujte hodnotu své značky

Zapsaná ochranná známka je způsobem, kterým prezentujete investici do své značky. Tato hodnota může růst a klesat v závislosti na tržních silách a úspěchu vašeho podniku a jeho výrobků. Vaše ochranná známka může být předmětem auditu – její hodnota je součástí majetku vaší společnosti. Ochranné známky lze poskytovat formou licence, lze je prodávat či využívat jako záruku.

V současnosti je jednou z nejhodnotnějších obchodních značek na světě značka Apple. Tato značka rostla díky ochraně a rozvoji svého duševního vlastnictví: ochranných známek, průmyslových vzorů, autorských práv a patentů.

Úspěšné společnosti své duševní vlastnictví rozvíjejí od prvního okamžiku. Pokud chcete inovovat úspěšně, nemusíte být velkým hráčem, prostě jen musíte vědět jak růst.

 

Cyklus úspěchu

Úspěch plodí úspěch. Inovativní společnosti budují portfolia práv duševního vlastnictví, která poskytují ochranu a zvyšují jejich náskok před konkurencí. Jejich úspěchy a tato práva mají velký přínos pro společnost obecně.

 

Klíčem ke zhodnocení inovací je smysluplné nakládání s tvořivostí.

„Mnoho lidí to vzdá, když se jim zdá, že svět je proti nim, ale právě v ten moment byste se do toho měli pustit s o to větší vervou. Přirovnávám to k běžeckému závodu. Zdá se vám, že už nemůžete, ale pokud zatnete zuby a překonáte bolest, objeví se cíl a budete v pohodě. Řešení často čeká jen za rohem."

James Dyson, zakladatel společnosti Dyson

Poslední aktualizace stránky 22-09-2017
Pro snazší používání našich internetových stránek využíváme k podpoře technických funkcí soubory cookies. Používáme také webovou analytiku. Více informací