Přejít na domovskou stránku
EUIPO
Chraňte své ochranné známky a (průmyslové) vzory v Evropské unii.

Chraňte své duševní vlastnictví v Evropské unii

Menu

Novinky

březen 16, 2020 O úřadu EUIPO

Aktuální informace ke COVID-19: Opatření zavedená po vyhlášení „stavu nouze“ ve Španělsku


 

Dne 14. března vyhlásila španělská vláda „stav nouze“ kvůli šíření onemocnění COVID-19 ve Španělsku. K opatřením vyhlášeným královským nařízením 463/2020 patří omezení pohybu, což znamená, že občané a obyvatelé Španělska smí opustit své domovy pouze za velmi konkrétních okolností, jako je nákup potravin a léků.

V důsledku toho výkonný ředitel Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví schválil aktivaci protokolu zachování kontinuity provozu s tím účinkem, že od pondělí 16. března všichni zaměstnanci úřadu EUIPO budou pracovat z domova. Účelem je chránit zdraví a bezpečnost zaměstnanců, zúčastněných stran a široké veřejnosti.

Byla provedena opatření s cílem zajistit nepřerušenou službu pro uživatele; pokud to dané okolnosti umožní, činnost úřadu EUIPO bude pokračovat jako obvykle. I nadále budeme přijímat, zkoumat a zveřejňovat žádosti o zápis ochranných známek a průmyslových vzorů a úřad bude i nadále odesílat sdělení a stanovovat lhůty. I nadále budou jako obvykle zveřejňovány věstníky.

Bylo zveřejněno rozhodnutí výkonného ředitele, kterým se prodlužují všechny lhůty do 1. května 2020. Vzhledem k tomu, že pátek 1. května je státní stávek, v praxi to znamená, že lhůty se prodlužují do pondělí 4. května.

Naše informační středisko a druhá linka budou i nadále v provozu jako obvykle a budou přijímat dotazy telefonicky a e-mailem.

Jsme odhodláni poskytovat našim uživatelům během tohoto období co nejlepší služby a budeme pravidelně zveřejňovat aktuální informace na našich internetových stránkách a prostřednictvím kanálů sociálních médií.

Uživatelům rovněž sdělujeme, že kanceláře úřadu zůstanou až do odvolání zavřené; nebudou vpuštěni žádní návštěvníci a všechny akce naplánované v úřadu během tohoto období se odkládají.


 
Pro snazší používání našich internetových stránek využíváme k podpoře technických funkcí soubory cookies. Používáme také webovou analytiku. Více informací